Teraz takie posty są wszędzie. No bo nadeszło lato! Ja osobiście uważam, że w lato jest czas na czytanie wszystkiego, ale nie każdy ma ochotę na cięższe lektury. No dobrze, to zaczynamy.
1. Nocny film.
Nocny film jest thrillerem, który wciągnie was w mroczny świat Nowego Jorku. Będziecie zaskoczeni, jak łatwo jest Wami manipulować. Autorce idzie to świetnie. Nie mogłam się oderwać o tej książki, mimo że były fragmenty przerażające. To jest dzieło. I mówię poważnie, nie patetycznie. Książka, która jest tak dobrze napisana, dodatkowo mieści w sobie graficzne dodatki i nie są to "zdjęcia", takie jakie spotkacie w normalnych książkach, np. w Cieniu wiatru.
Historia dziennikarza śledczego ogarniętego obsesją na punkcie zagadkowego zabójstwa córki filmowego geniusza żyjącego od lat w nieznanym odosobnieniu.
W wilgotną październikową noc w opuszczonym magazynie na dolnym Manhattanie zostaje odnalezione ciało pięknej młodej Ashley Cordovy. Choć jej śmierć zostaje z miejsca uznana za samobójstwo, doświadczony detektyw śledczy Scott McGrath podejrzewa inną przyczynę zgonu. Badając dziwne okoliczności śmierci dziewczyny i próbując dowiedzieć się czegoś o jej życiu, McGrath staje twarzą w twarz z dziedzictwem jej ojca – Stanislasa Cordovy, legendarnego otoczonego aurą tajemnicy, reżysera kultowych horrorów, którego nikt nie widział od ponad trzydziestu lat. Choć o filmach Cordovy napisano wiele, jego samego zawsze skrywał cień. W opinii dziennikarza kolejna śmierć w tej przeklętej rodzinie nie jest przypadkiem. Wiedziony ciekawością, potrzebą poznania prawdy, ale także zemsty McGrath pogrąża się coraz bardziej w niesamowitym, hipnotyzującym świecie wykreowanym przez diabolicznego reżysera. Ostatnim razem, gdy był blisko zdemaskowania Cordovy, utracił rodzinę i pracę. Teraz ryzykuje znacznie więcej…


2. Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie Ikea.
O tak, tytuł brzmi groteskowo. Nie oczekujcie poważnej lektury z morałami. To świetnie opisana przygoda Fakira, który przyjechał do Francji, aby kupić meble Ikea, przy czym miał przy sobie tylko jeden fałszywy banknot. Z początku musimy przywyknąć do nietypowego stylu pisania autora, ale potem już się płynie przez tę książkę ze śmiechem. Myślałam, że takich książek nie czytam, a tu proszę, zaryzykowałam i okazało się, że uśmiałam się na powieści, jak koń.
Urzekający debiut komediowy: powieść o fałszywym fakirze, który wyrusza w podróż z Indii do Francji po to, aby zrobić zakupy w sklepie IKEA. Podróż, która w wyniku szalonego zbiegu okoliczności przekształca się w bezprecedensową wyprawę po Europie.
Trochę humoru rodem z filmów Braci Marx, trochę przemyśleń na temat społeczeństwa niczym z Kandyda. Kawał dobrej rozrywki z europejskimi krajobrazami w tle przyprawiony śmiechem, miłością i refleksją na temat odkupienia win.
3. Dwór cierni i róż.
Coś dla fanów fantastyki i romansów. Akurat ja pierwszego tomu nie lubię, mówię Wam to szczerze, ale uważam, że drugi jest świetny, trzeci dobry. Dlatego warto przeczytać i ten, aby wgryźć się w historię Feyry. Wciągająca, czasem zabawna, ale i wzruszająca. W pewnych momentach tylko wzdychałam, bo chciałam mieć takiego Rhysanda dla siebie ( o nim sami musicie przeczytać).
Dziewiętnastoletnia Feyre jest łowczynią – musi polować, by wykarmić i utrzymać rodzinę. Podczas srogiej zimy zapuszcza się w poszukiwaniu zwierzyny coraz dalej, w pobliże muru, który oddziela ludzkie ziemie od Prythian – krainy zamieszkanej przez czarodziejskie istoty. To rasa obdarzonych magią i śmiertelnie niebezpiecznych stworzeń, która przed wiekami panowała nad światem.
Kiedy podczas polowania Feyre zabija ogromnego wilka, nie wie, że tak naprawdę strzela do faerie. Wkrótce w drzwiach jej chaty staje pochodzący z Wysokiego Rodu Tamlin, w postaci złowrogiej bestii, żądając zadośćuczynienia za ten czyn. Feyre musi wybrać – albo zginie w nierównej walce, albo uda się razem z Tamlinem do Prythian i spędzi tam resztę swoich dni.
Pozornie dzieli ich wszystko – wiek, pochodzenie, ale przede wszystkim nienawiść, która przez wieki narosła między ich rasami. Jednak tak naprawdę są do siebie podobni o wiele bardziej, niż im się wydaje. Czy Feyre będzie w stanie pokonać swój strach i uprzedzenia?
Pełna namiętności i pasji, romantyczna, brutalna i okrutna. Jedno jest pewne: Dwór cierni i róż to z pewnością nie cukierkowa baśń w stylu Disneya…
4. Begin Again.
Jeśli właśnie robicie zamówienie na wakacje, TA KSIĄŻKA JUŻ DAWNO POWINNA BYĆ W WASZYM KOSZYKU. Jest cudowna! Naprawdę bardzo dobra młodzieżówka z wartką akcją i zabawnymi bohaterami. Można się śmiać i wzruszać. No i najważniejsze, Allie nie jest głupia, ani naiwna. Nie irytuje na każdym kroku, a Kayden to nie typowy dupek z mózgiem wielkości orzeszka. Jeżeli lubicie młodzieżówki, to bierzcie się za tą, bo tutaj nie zaznacie rozczarowania.
Allie ‒ świeżo upieczona studentka ‒ przybywa do obcego miasta, by rozpocząć studia. Los chce, że wynajmuje pokój z przystojnym, młodym, choć nieco nieokrzesanym młodzieńcem. Wynika z tego mnóstwo złego i dobrego.